Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

AirPods 2 – opinie, wrażenia.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
414 odpowiedzi w tym temacie

#226 oozils

oozils
  • 120 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 stycznia 2018 - 20:53

Właśnie ustrzeliłem je za 619zł w mediaexpert, dzięki wam :-)

w końcu do czegoś nie dopłacam  B)



#227 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 15 stycznia 2018 - 21:50

Sprawdzałem niedawno i już nie było. Najwidoczniej tak jak przewidzieliśmy pojawiły się ponownie. Damn. Trochę "bul" czterech liter


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#228 oozils

oozils
  • 120 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 stycznia 2018 - 22:24

Airpodsów szukam od dwóch tygodni, po tym jak zobaczyłem na allegro nowe, po świąteczne nieudane prezenty w cenie 600 i 650, stwierdziłem, że więcej nie dam.

Do 17.01 jest promocja visa checkout więc filuj stronę, może się uda.



#229 gentelman

gentelman
  • 452 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 16 stycznia 2018 - 13:02

Wszedzie na allegro pisza ze gwarancja 12 msc.

Jak sie kupi w cortlandzie to konsumencka jest 24msc.

Nie wiem czy warto ryzykowac :)


Macbook Air | iPhone 13pro | Watch 7 | AirPods Pro

#230 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 16 stycznia 2018 - 13:12

Rękojmia (24 miesiące) a gwarancja (12 miesięcy) to nie to samo. Zwłaszcza że rękojmia w pierwszym a drugim roku działa troche inaczej. Fakt faktem że rękojmia lepiej jest egzekwowana u resellerów zwłaszcza tych którym zależy na kliencie gdyż znają się na rzeczy. Gorzej o jej egzekucję w jakimś Saturnie i innych tego typu sklepach nie wspominając już o jakichś firmach krzak. 


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#231 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 stycznia 2018 - 17:40

Też tak myślałem, dopóki nie dostałem takie maila od Cortlandu:

 

"Dzień dobry,

 
klienci, którzy kupili produkty Apple od autoryzowanych sprzedawców mają możliwość skorzystania z naszych usług serwisowych za okazaniem dowodu zakupu w przypadku 2 letniego prawa konsumenckiego z zachowaniem zasad gwarancji producenta."
 
I normalnie po przesłaniu im dowodu zakupu z X-Kom (Autoryzowany sprzedawca Apple, zakup nie na firmę) naprawili mi w drugim roku iPhone.

Użytkownik Emej edytował ten post 16 stycznia 2018 - 17:41

MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#232 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 17 stycznia 2018 - 10:38

Saturn i MediaMarkt przeceniły na 699. Wchodzę i co? Oczywiście już nie ma. Chyba nie dane mi będzie kupić Airpodsy w przecenie ;)


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#233 Ganjuana

Ganjuana
  • 462 postów

Napisano 17 stycznia 2018 - 10:44

Zamów online z odbiorem w sklepie ;)

#234 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 17 stycznia 2018 - 11:35

Zamów online z odbiorem w sklepie ;)

Niestety nie da się. Towar jest niedostępny i nie ma możliwości zamówienia go w ogóle nawet z odbiorem w sklepie. Oni nie są głupi ;) W końcu "nie dla idiotów"


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#235 Ganjuana

Ganjuana
  • 462 postów

Napisano 17 stycznia 2018 - 11:52

W komputroniku są dostępne chyba ale trochę drożej a w reszcie sieciówek brak ;)

#236 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 17 stycznia 2018 - 18:22

Też tak myślałem, dopóki nie dostałem takie maila od Cortlandu:

 

"Dzień dobry,

 
klienci, którzy kupili produkty Apple od autoryzowanych sprzedawców mają możliwość skorzystania z naszych usług serwisowych za okazaniem dowodu zakupu w przypadku 2 letniego prawa konsumenckiego z zachowaniem zasad gwarancji producenta."
 
I normalnie po przesłaniu im dowodu zakupu z X-Kom (Autoryzowany sprzedawca Apple, zakup nie na firmę) naprawili mi w drugim roku iPhone.

 

Przepraszam za offtop - ale czy morele.net są autoryzowanym sprzedawcą czy nie? Nie mogłam znaleźć takiej informacji...


 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#237 gentelman

gentelman
  • 452 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 17 stycznia 2018 - 18:46

Na olx można nowe wyrwać nawet za 500 zł ;)


Macbook Air | iPhone 13pro | Watch 7 | AirPods Pro

#238 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 18 stycznia 2018 - 10:22

Na olx można nowe wyrwać nawet za 500 zł ;)

Może i tak ale to zależy gdzie kto mieszka. Wysyłka na OLX jest ryzykowna. Poza tym sam zakup na OLX jest ryzykowny bo równie dobrze mogą to być podróbki a tam niczego nikomu się nie udowodni.


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#239 Tomasz Kędra

Tomasz Kędra
  • 178 postów
  • SkądKatowice

Napisano 18 stycznia 2018 - 23:20

w cyfrowe.pl kupiłem dwa dni temu za 719. Na stronie na początku nie mieli, ale jak zadałem pytanie, to się okazało, że w magazynie są.


Iphone Xs (tymczasowo), MBP 13 M1 16/512 space grey, iPad Air 64 lte silver, AirPods Pro, był jeszcze AW7, ale Epix gen 2 jest lepszy:)


#240 buhh69

buhh69
  • 63 postów

Napisano 19 stycznia 2018 - 15:42

Trzy grosze ode mnie w kwestii AirPods.

 

Korzystałem z EarPods, później z Philips SHB5250WT. Interesują mnie tylko słuchawki douszne i bez gumek. EarPods'y przyzwyczaiły mnie do kształtu i są dla mnie wzorem dla innych słuchawek. Może dlatego, że audiofilem nie jestem a słucham głównie podcastów w łóżku przed snem i mogę w nich zasypiać bez dyskomfortu (tutaj akurat mam na myśli AirPods - z powodu prawdziwej bezprzewodowości). Z słuchawek korzystam tylko w domu.

 

Zaznaczę jedno - bez Apple Watch nie wyobrażam sobie korzystania z AirPods.

 

Wygląd i wykonanie - końcówki od szczoteczki ORAL-B, tylko 1cm krótsze. W połączeniu z etui wyglądającym jak pudełko z nicią dentystyczną, tworzą idealną parę do łazienki :) Ale jest naprawdę OK - i słuchawki i pudełko. Zawsze, ale to absolutnie zawsze, gdy stoję nad muszlą, to za każdym razem przychodzi mi myśl i pojawia się w głowie dźwięk CHLUP!, ale uspokajam innych - nie wypadają z uszu podczas normalnego korzystania - nie biegam to nie mam jak sprawdzić jak to będzie w większym zakresie ruchu, ale podczas koncertu dla metalowców wymachujących głowiami to istnieje prawdopodobnieństwo, że jednak wypadną. Są lekkie i nie odczywam ich w uszach do tego stopnia, że zapominam o nich, gdy poruszam się po pokojach. Raz wyszedłem z nimi w uszach z domu. Nieświadomie. Dopiero dziwnie przyglądający mi się ludzie w sklepie dali do myślenia, że coś jest nie tak jak zawsze.

 

Bateria - jestem niezmiernie zadowolony z faktu, że za każdym razem jak je wyciągam z case'a, to są naładowane. Serio. Komfort psychiczny bierze tutaj górę. Czas pracy bardzo zbliżony do tego, co mówi Apple. Do tego jeszcze szybko ładują się w etui. Parę chwil podbija o kilkadziesiąt procent stan naładowania. Etui ładuję co kilka dni - pełnego tygodnia bez ładowarki nie wytrzyma u mnie.

 

Efekt pauzy po wyciągnięciu słuchawki z ucha jest super. Wyciągam - pauza, wkładam - play. Winszuję za pomysł.
Plus za to, że mogę sterować odtwarzaniem i głośnością z Apple Watch.
Zganić mogę też za prawie to samo - że głośność trzeba ustawiać za pomocą telefonu (w przypadku nie posiadania Apple Watch) - totalny bezsens.

 

Kwestia przełączania się pomiędzy sprzętami. Raz działa, raz nie. Rozumiem jakie założenia i czynności muszą zostać spełnione, ale ciężko mi w normalnym korzystaniu takie sytuacje dograć (chociaż czasami działa to naprawdę książkowo). Wolę kliknąć w kompie, albo w telefonie, gdzie ma odtwarzać dźwięk - są to dosłownie 2 kliknięcia i max. 5 sekund. W poprzednich Philips musiałem nacisnąć przycisk przez 5 sekund, żeby je wyłączyć, później przytrzymać go 7 sekund, by włączyć parowanie z innym urządzeniem i dopiero na tym urządzeniu połączyć w parę ze słuchawkami. Nie do uwierzenia. XXI wiek. Koniec drugiej dekady...

 

Parowanie - wyciągamy z pudełka, otwieramy etui przy telefonie i klikamy paruj/połącz - nie pamiętam już co to było. AirPods pojawiają się się z automatu w każdym sprzęcie z naszym Apple ID. Tyle. Dłużej zajęło mi napisanie tych trzech zdań.

 

Błędów typu samogrające słuchawki po wyciągnięciu z ucha lub po włożeniu do case'a - nie stwierdzono.

 

Dźwięk - grają lepiej niż EarPods i w/w Philips. Może nie jakoś dużo lepiej, ale jest to wyczuwalne (słyszalne?) :) 
Rozmówcę słychać głośno i wyraźnie - nikt też nie narzekał, że mnie "jakoś słabo słychać".

Już wspomniałem - audiofilem nie jestem i nie usłyszę, czy w tle grają 4 pary skrzypiec i dzwoneczek czy może 5 par wiolonczeli w asyście gitary elektrycznej z końca lat 80-tych... Dla zwykłego Kowalskiego są bardziej niż wystarczające - myślę, że każdy bardziej szanujący się słuchacz i tak wybierze coś z redukcją szumu, albo nauszne, albo dokanałowe itp. itd.

Nie oczekujcie nie wiadomo jakich doznań - uważam, że akurat dźwięk w AirPods nie jest na pierwszym miejscu na liście. Najpierw jest prawdziwa bezprzewodowość, etui z możliwością ładowania słuchawek, mobilność, współpraca z innymi urządzeniami a dopiero później jest dźwięk, który tak naprawdę jest bardzo OK.

 

Polecam - ze względu na wygodę. Ale tylko w przypadku posiadania Apple Watch. Jeśli nie posiadasz Apple Watch to dołóż i kup najpierw jego :P


Użytkownik buhh69 edytował ten post 19 stycznia 2018 - 15:46

  • Ganjuana, kamjas i Emej lubią to

Macbook 12 & iPhone X & Apple Watch series 5 Nike+ & AirPods & Apple TV 4


#241 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 19 stycznia 2018 - 22:20

Zależy co dla kogo jest wygoda. Jak dla mnie Apple Watch to najmniej potrzebna rzecz z całego portfolia Apple. Może po wprowadzeniu Apple Pay zmienia zdanie. Airpods przydałby się do podłączenia pod komputer i iPhone. To wystarczająco jak dla mnie ;)
  • Sebosz lubi to

MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#242 olo11

olo11
  • 165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 stycznia 2018 - 12:21

Nie zgodzę się, airpods są godne polecenia tylko w przypadku posiadania AW. Używam te słuchawki od 2 miesięcy bez tego zbędnego gadżetu i jestem bardzo zadowolony.

MBP M1; iPhone 13 Pro; AirPods Pro


#243 buhh69

buhh69
  • 63 postów

Napisano 20 stycznia 2018 - 13:05

AW- zbędny gadżet czy nie. Zależy do czego komu potrzebny. Ja mam i wiem, że będę już zawsze ze smart zegarkami. Ułatwiają mi życie i myśle, że właśnie temu mają służyć.

Może źle się wypowiedziałem w kwestii AirPods: wygoda korzystania z AirPods jest o wiele większa w przypadku posiadania AW, niż jak go nie mamy. I nikt mi nie przetłumaczy, że jest inaczej. Wiem, bo korzystam. Słuchawki bez AW naprawdę tracą w takiej sytuacji na mobilności użytkownika. I polecam je z czystym sercem dla osób, które korzystają z AW. Dla tych, którzy AW nie posiadają, to kupując takie słuchawki wiedzą czego oczekują. Nie polecę słuchawek za minimum 600 zł osobom, które muszą sterować głośnością z poziomu komputera albo telefonu chyba, że akceptują tą wadę (wątpię, żeby do dla kogokolwiek była zaleta) kosztem innych zalet. Mając słuchawki w uszach i żeby dać głośniej podczas rozmowy to muszę dotykać telefonu. Z obsługą jakiejkolwiek aplikacji muzycznej jest bardzo podobnie. Dla mnie to, lekko mówiąc, trochę dziwne.
Fakt jest również taki, że nie korzystałem z nich bez AW. I skoro je także polecacie bez posiadania AW to coś na rzeczy jednak jest :)
  • a.s-6704ce448e lubi to

Macbook 12 & iPhone X & Apple Watch series 5 Nike+ & AirPods & Apple TV 4


#244 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 20 stycznia 2018 - 19:06

Airpods za 642 zł w sklepie vobis.pl. Niestety ostatnie opinie o sklepie są dość kiepskie i jakoś nie mam pewności. Dużo o tym że sprzedają rzeczy których nie maja na stanie a później realizacja trwa nie wiaodmo ile.
Mam inne słuchawki z których korzystam. Maja możliwość zmiany poziomu głośności ale i tak zazwyczaj robię to z poziomu komputera. Co innego jeśli musimy wyciągać telefon ale ja raczej korzystałbym z nich przy pracy z komputerem. Zgadzam się że AW coś dodaje ale nie ma też co przesadzać.

MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#245 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 20 stycznia 2018 - 20:37

Absolutnie nie zgadzam się z opinią, że AW to zbędny gadżet... jest fantastyczny. Powiem więcej - to właśnie AirPods są co do zasady zbędne, bo można je spokojnie zastąpić dowolnymi słuchawkami po BT. Nic zasadniczo nie wnoszą w porównaniu z innymi, a są dość drogie... Ja akurat ma AfterShokz'y po BT i nie dość, że są tańsze to jeszcze maja sterowanie wbudowane - jak dla mnie jest to super wygodne i potrzebne. 


MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#246 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 20 stycznia 2018 - 20:58

A czy można używać tylko jednej słuchawki? Chyba nie. Poza tym choć to kwestia gustu Airpods wyglądają o niebo lepiej. Apple Watch to jednak zabawka i każdy zegarek „normalny” jest ładniejszy. Choć mimo wszystko sama idea zegarka jest spoko.

MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#247 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 20 stycznia 2018 - 21:38

do AW przekonywać Cie nie będę, ale wierz mi do niedawna śmiałam się z ludzi go kupujących... zupełnie z przypadku dałam się nakręcić sprzedawcy i mam go dopiero od paru dni... i zastanawiam się jak mogłam dotąd go nie mieć... ale to inna historia...

 

co do wyglądu słuchawek owszem to kwestia gustu, ale tez i modelu... AfterShokzy Blues 2S są całkiem ok. ( wprzeciwieństwie do Titanum :D  )- natomiast nie wiem dlaczego pytasz o słuchanie jedną słuchawką... pewnie przy airpodsach się da - nie miałam ich, ale tak sadzę. Przy afterach nie,  bo mają opaskę, ale też jest to zbędne, gdyż są to słuchawki dokostne. Efekt słuchania jest taki, jak słuchanie radia, czy bycie w klubie... słyszysz muzyke, ale i otoczenie... no chyba że podkręcisz je na cały regulator  :lol: ... Aftery świetnie sprawdzają się na spacerach po mieście czy na rower, bo słyszysz co dzieje się wokół, a co za tym idzie jest bezpieczniej - nie wejdziesz /wjedziesz pod koła nikomu... nie mówiąc już o tym, że nie męczą tak uszu...


Użytkownik a.s edytował ten post 20 stycznia 2018 - 21:41

MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#248 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 20 stycznia 2018 - 21:44

Ja się nie śmieje. Jedynie nie widzę sensu kupowania go kiedy nie jest to potrzebne i argumentowanie na sile ze było warto. Pracuje na Macu a iPhone leży obok. Po co mi zatem Apple Watch. Może jedynie w drodze do i z pracy ale jakoś przeżyje. Też myślałem nad nim ale po prostu jest mi zbędny. Zwykły gadżet dla mnie. A Airpods to jest dokładnie to czego potrzebuje i również nie mam zamiaru nikogo namawiać

MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#249 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 20 stycznia 2018 - 21:52

nie no jasne... każdy ma inne potrzeby... grunt to je zaspakajać  :)


  • Ganjuana lubi to

MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#250 GAMA007

GAMA007
  • 1 394 postów
  • Płeć:
  • SkądBochum

Napisano 21 stycznia 2018 - 11:12

Witam,

 

Ja także posiadam słuchawki airpods.

Chciałbym bardzo by urządzenia typu iPhone tak samo szybko ładowały się bezprzewodowo jak słuchawki airpods :rolleyes:

 

Pozdrawiam

 

GAMA007






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych